Kaip pašalinti šlapimo kvapą iš baldų, kilimų ar čiužinių
Augintiniai ir vaikai mums suteikia labai daug džiaugsmo, sukuria
smagiausius gyvenimo prisiminimus. Bet...
Gyvenime viskas nėra rožėm klota, todėl tenka susidurti su
tokiais mažais „džiaugsmeliais“ kaip šlapimas, jo nemalonus tvaikas ir dėmės ant
baldų, kilimų ir čiužinių.
Nemaloniems kvapams pašalinti yra keletas paprastų metodų. Tam reikės buityje
naudojamų priemonių, tokių kaip actas, soda arba vandenilio peroksidas.
Jei augintinis ar vaikas prišlapino ant čiužinio, baldo ar kilimo ir dėmė nespėjo išdžiūti – tam gali užtekti acto ir vandens mišinio. Actą reikėtų lygiomis dalimis sumaišyti su vandeniu ir tuo tirpalu apipurkšti arba kempinėle suvilgyti apšlapintą plotą.
Actas pašalins
šlapimo kvapą, tačiau šis mišinys vis dar bus įsigėręs į baldą, kilimą ar čiužinį,
todėl jį „ištraukti“ padės kepimo soda. Reikėtų apiberti plotą kepimo soda ir
palikti, kad milteliai sutrauktų visą mišinį į save ir po keleto valandų sodą
bus galima nusiurbti nuo baldo siurbliu.
Jei dėmės pamatytos per vėlai ir jau įsisenėjusios – į pagalbą ateis vandenilio
peroksidas. Apie 200ml vandenilio peroksido reikėtų sumaišyti su 2-3 šaukštais
kepimo sodos ir puse dangtelio skysto skalbiklio. Šiuo mišiniu reikėtų padengti
dėmę, o po keleto valandų nudžiuvus – sodą nusiurbti nuo paviršiaus siurbliu.
Tačiau vandenilio peroksidas gali paveikti
audinio spalvą, ją šiek tiek išbalinti, todėl ant baldų ar kilimų reikėtų
pradžioje pasitestuoti mažiau matomose baldų vietose, kad nebūtų pakenkta
audinio spalvai.
Jei šiais metodais nemalonių kvapų ir dėmių pašalinti vis
tiek nepavyksta arba neturite kantrybės laukti – galite jį išplauti plaunančiu
siurbliu giluminiu būdu, kuriuo greitai ir kokybiškai pašalinsite visus
nemalonius kvapus ir dėmes.
Pigi siurblio nuoma Kaune:
Kontaktai susisiekti
Automobilio salono valymas namų sąlygomis
Automobilio sėdynės bei kiti medžiaginiai grindų ar sienelių apmušalai, kaip ir
visi dažnai naudojami baldai, bėgant laikui, išsipurvina. Lauke pilant lietui ar
po vasariškų maudynų ežere, o galbūt po intensyvaus sporto ir neturint
galimybės persirengti – medžiaginės automobilio sėdynės nusidažo akis badančiomis
dėmėmis. O galbūt išdribęs kebabo padažas, batais atneštas purvas ar augintinių
bei vaikų paliktos „žymės“ signalizuoja, kad laikas išsivalyti automobilio saloną!
Bet profesionalus automobilio salono valymas yra gan brangus malonumas…
Natūraliai kyla klausimas:
Kaip išsivalyti automobilio sėdynes namų sąlygomis?
Automobilio sėdynės bei salonas gali būti medžiaginis arba odinis.
Kaip išvalyti odinį automobilio saloną?
Odinį saloną galima išvalyti nagų lako valikliu arba spiritu. Vatos tamponėlį reikėtų pamirkyti nagų valiklyje ar spirite ir trinti kol dėmė pasišalins. Po to reikėtų nuplauti nagų valiklį ar spiritą naudojant šiltą vandenį sumaišytą su indų plovikliu.
Taip pat odą valyti galima ir su namuose turima dantų pasta. Naudojant švelnų šepetėlį reikėtų atsargiai įtrinti dėmėtą paviršių, derėtų nepamiršti ir siūlių, nes jose kaupiasi daugiausiai purvo.
Ūkinis muilas pamirkytas šiltam vandenyje ir įtrintas į odinę sėdynę taip pat gali pasitarnauti ne ką prasčiau nei specialios ir nepigios odinės medžiagos valymo putos. Tiesiog reikėtų gerai įtrinti muilu dėmėtas vietas, leisti šiek tiek įsigerti į odą, ir tada kruopščiai nuvalyti drėgna servetėle.
Specialios odiniam paviršiui valyti skirtos putos taip pat puikiai išvalys odinį saloną, tačiau reikia pasitarti su specialistais, kad pastangos nenueitų vėjais įsigijus nekokybišką priemonę.
Kaip išvalyti medžiaginį automobilio saloną?
Gazuotas vanduo yra vienas iš sprendimų. Reikėtų užpilti jo ant medžiaginės sėdynės dėmės ir šepetėliu įtrinti. Tada švariu rankšluostėliu reikėtų nušluostyti.
Acto mišinys su šiltu vandeniu taip pat gali puikiai pasitarnauti. Į mišinį dar galima įlašinti šiek tiek indų ploviklio. Šį tirpalą gerai įtrynus šepetėliu į automobilio salono gobeleną, reikėtų vėliau nuplauti švariu vandeniu ir nusausinti. Tokia kombinacija padės pašalinti ne tik dėmes, bet ir nemalonius kvapus.
Kepimo soda sumaišyta su šiltu vandeniu taip pat gali daryti stebuklus. Puodelyje šilto vandens reikėtų ištirpinti 2-3 šauktus kepimo sodos. Mišiniu ištrinti dėmėtas vietas, jei dėmė labai giliai įsisenėjusi – vertėtų skirti daugiau laiko tirpalui įsigerti į medžiagą, bent 20-30min. Nudžiūvus kepimo sodą galima nusiurbti siurbliu.
Skystas skalbinių ploviklis sumaišytas su šiltu vandeniu taip pat gali praversti. Mišinį reikėtų įtrinti į medžiagą ir šaltu vandeniu bei rankšluostėliu nuvalyti tirpalo liekanas.
Cheminis salono valymas namų sąlygomis
Automobilio salono cheminis valymas yra bene geriausias sprendimas norint pašalinti įsisenėjusias dėmes ir purvą. Plaunantys siurbliai veikia purškimo ir susiurbimo principu, todėl ne tik giliai į medžiagą prileidžia valymo priemonės, bet ir galingai ją išsiurbia su visais purvais, o gobelenas išdžiūsta daug greičiau bei tolygiai.Giluminis automobilio medžiaginio salono valymas nėra raketų mokslas, nereikalauja specialių žinių ir atliekamas gana greitai. Kokybiški plaunantys siurbliai kainuoja gan brangiai, tačiau mes siūlome profesionalų pamėgtą Karcher Puzzi 10/1 išsinuomoti neįtikėtinai pigiai. Kokybe įsitikinsite patys. Specialia valymo chemija pasirūpinsime už jus.
Norėdami pasiteirauti spauskite
ČIA
Giluminis lovos čiužinio valymas - plovimas
Lova
yra vieta, kurioje praleidžiame beveik trečdalį gyvenimo. Kartais įvyksta
nenumatytų nutikimų, per kuriuos čiužinys išsiterlioja, išsipurvina,
prisitraukia nemalonių prakaito kvapų (ligos metu gausiai prakaituojant), bei
tampa namais dulkių erkutėms ar kitiems alergenams.
Kaip išsivalyti lovos čiužinį plaunančiu siurbliu?
- Pirmiausia, čiužinį reikia išsiurbti sausuoju būdu. Taip bus ištrauktos paviršiniame sluoksnyje esančios dulkės, plaukeliai, senos odos liekanos bei dulkių erkutės. Nepakenks ir šiek tiek padaužyti delnu, kad sukiltų truputį giliau stūksančios dulkės. Ir dar kartelį nusiurbti.
- Kitas etapas – čiužinio giluminis plovimas plaunančiu siurbliu. Jis pradedamas pasiruošus specialią nealergizuojančią chemiją. Pagaminus jos tirpalą su plaunančiu siurbliu ar specialia apipurškimo įranga (purkštuvu) apipurškiamas čiužinio paviršius ir paliekama 5 – 10min chemijai gerai įsigerti ir suminkštinti įsisenėjusius purvus ir dulkes.Dėmėtas vietas rekomenduojama pašveisti šepetėliais ar skudurėliais.
- Tada plaunančiu siurbliu nusiurbiamas čiužinio paviršius ištraukiant visą drėgmę ir purvą. Dauguma plaunančių siurblių turi funkciją vienu metu purkšti chemiją ir iškart nusiurbinėti.
- Galiausiai – skalavimas. Skalaujamas čiužinio paviršius vandeniu, kad būtų išvalyta plovimo chemija. Plaunantis siurblys užpildomas vandeniu ir naudojant „purškimo – nusiurbimo“ funkciją – nusiurbinėjama.
Čiužiniu vėl bus galima naudotis po 6 - 12h
Profesionalų ir mėgėjų pamėgtą plaunantį siurblį Karcher Puzzi 10/1 galite išsinuomoti už labai patrauklią kainą paspaudę:
ČIA
Kilimų ir kiliminių dangų valymas
Dėmės ant kilimo yra dažno žmogaus galvos skausmas.
Išsiliejęs vynas, nukritęs gimtadienio torto gabalas ar augintinio palikta
staigmenėlė – tai keletas iš daugelio priežasčių, skatinančių išsivalyti kilimą
ar kiliminę dangą.
Kiliminė danga taip pat dažnai išterliojama labiausiai vaikštomose vietose,
todėl norisi atsikratyti to akis badančio spalvų kontrasto.
Kaip išsivalyti kilimą ar kiliminę dangą namų sąlygomis?
Kilimus namų salygomis galima išsivalyti keliais būdais:1. Namų buityje turimomis priemonėmis:
Priklausomai nuo dėmių kilmės, jas šalinti galima keletu būdų. Pagrindiniai pagalbininkai buityje, padėsiantys šalinti kilimų dėmes yra indų ar skalbinių ploviklis, actas bei soda. Šie trys draugai yra bene dažniausiai buityje naudojamos valymo priemonės.Kaip išvalyti vyno dėmę iš kilimo?
Pirmiausiai reikėtų nusausinti sulietą vietą su popieriniais rankšluostėliais. Sumaišius skystą skalbinių ploviklį su actu, gautu mišiniu patrinti vyno dėmę šluoste arba šepetėliu, o tada bandyti nuplauti vandeniu, kad neliktų mišinio pėdsakų.Kaip išvalyti kavos dėmę iš kilimo?
Šią dėmę įveikti padės valgomoji soda. Nusausinus sulietą vietą reikėtų apibarstyti kepimo soda ir valyti sausu rankšluostėliu kol dėmė bus išvalyta.Kaip išvalyti šlapimo dėmes iš kilimo?
Šlapimo dėmės šalinamos su acto ir vandens skiediniu. Pridergtą vietą reikėtų apipurkšti šiuo skysčiu ir palaukti kol actas gerai įsigers ir bus galima nusausinti popieriniu rankšluostėliu. Kvapus sugerti padės kepimo soda – tiesiog apibarstykite dar drėgną acto mišiniu valytą plotą soda ir leiskite nudžiūti. Soda sugers visus likusius kvapus. Ją bus galima tiesiog nusiurbti siurbliu.Tačiau prieš valant dėmes, patartina „prasitestuoti“ namų sąlygomis pasigamintą tirpalą mažiau matomose kilimo vietose, kad dar labiau nepakenktumėte medžiagai.
2. Specialiomis kilimų valymui skirtomis priemonėmis:
Tai gali būti specialus tirpalas, milteliai ar kilimų šampūnas. Jų įsigyti galite kiekvienoje didesnėje buitinių prekių parduotuvėje.3. Specialiu profesionaliu kilimams ir kiliminėms dangoms valyti skirtu prietaisu – plaunančiu siurbliu.
Šio metodo privalumas tas, kad kilimas ar kiliminė danga bus išvalyta giluminio valymo būdu naudojant profesionalią chemiją. Bus išplauti giliai isisenėję nešvarumai, dėmės bei panaikinami nemalonūs kvapai, panaikinamos bakterijos ir dulkių erkutės bei kiti alergenai.Įprastai tokia paslauga yra gan brangi, tačiau yra galimybė išsinuomoti profesionalų plaunantį siurblį ir išsivalyti kilimus patiems žymiai pigiau. Karcher Puzzi 10/1 siurblys yra vienas geriausiai vertinamų švaros profesionalų pasirinkimų. Šis modelis yra galingas ir turi specialų kilimų plovimo antgalį, kuris puikiai išplauna kilimus bei kilimines dangas. Dėl savo galingumo ir universalumo jis dažnai naudojamas pramonėje.
Pasiteirauti dėl siurblio nuomos galite paspaudę ČIA
Patarimai plaunant kilimą siurbliu
- Pasirinkite plovimui laiką, kad kilimas galėtų džiūti nuo 4 iki 12h.
- Naudokite šiltą iki 50°C vandenį, kad plovimo procesas būtų efektyvesnis.
- Plaukite kryptimi nuo šviesos į šešėlį, nuo lango link kambario tamsiosios pusės, kad nesimatytų netolygių atspalvių dryžių.
- Prieš plaunant kilimą pirmiausia patartina nusiurbti jį sausuoju būdu.
- Stipriai dėmėtas vietas reikėtų intensyviau atmirkyti plovimo priemonėmis, kad gerai įsigertų chemijos, bent 5-10 minučių.
- Jautresniems kilimams ar kiliminėms dangoms plauti reikėtų naudoti mažesnės koncentracijos chemiją, kad nepakenktų spalvoms ar medžiagai.
Reziumuojant
Dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos išvalyti galima ir su
namuose turimomis buitinėmis priemonėmis. Priklausomai nuo dėmės kilmės, actas,
soda ir ploviklis yra geriausi dėmių ir nemalonių kvapų priešai buityje. Tačiau
norint giliai bei kokybiškai išvalyti kilimus nuo įvairių bakterijų kolonijų, alergenų,
gyvūnų plaukelių, dulkių ir purvų – reikėtų reguliariai bent retsykiais
išsiplauti kilimus ar kilimines dangas.
Tai padaryti galite patys su profesionaliu prietaisu už labai draugišką kainą
paspaudę:
ČIA
Plaunamas siurblys Karcher
Kuo ypatingas Karcher plaunantis siurblys?
Šios akis badančios dėmės ir nemalonūs kvapai yra tik menkas iššūkis galingajam Puzzi siurbliui.
Nereikia didelių, sunkių ir „griozdiškų“ agregatų – atnaujinti baldus užtenka vieno paprasto prietaiso.
Dažnas žmogus nustemba matydamas, koks purvinas vanduo yra išsiurbiamas iš baldo, net jei iš pirmo žvilgsnio paviršius galėjo pasirodyti visiškai švarus.
Kaip naudotis plaunančiu siurbliu Karcher?
Dažnam sąvokos „cheminis baldų valymas“ ar „giluminis automobilio salono valymas“ skamba kaip labai sudėtingas procesas, reikalaujantis specialių žinių, chemijos išmanymo ir gebėjimo naudotis profesionalia ir sudėtinga įranga. Tačiau tai mitas.
Užtenka:
- Paruošti chemiją – ištirpdyti Karcher tabletes ar miltelius vandenyje;
- Apipurkšti valomą paviršių paspaudus apipurškimo mygtuką;
- Nusiurbti įsigėrusį valomą paviršių paspaudus nusiurbimo mygtuką.
Apipurški baldą, palauki keletą minučių, kol įsigers, ir nusiurbi. Labai paprasta!
Kaip greitai išdžiūsta išplauti baldai?
Karcher siurblys išsiurbia iš valomo paviršiaus didžiąją dalį įsigėrusios drėgmės, todėl baldas labai greitai išdžiūsta net ir šaltuoju metų laiku. Džiūvimas gali trukti nuo 4 iki 12 val.
Ar dažnai reikia ruošti naują tirpalą?
Talpa plovimui naudojamai chemijai yra 10l. Jos užtenka didesniems plotams išplauti, nereikia dažnai ruošti naujo tirpalo, o taip pat plovimo eigoje galima papildyti nauja chemija ar išpilti susiurbtus purvus, todėl darbas yra greitas ir efektyvus.
Ką galima plauti Karcher siurbliu?
Siurbliu plaunamas platus spektras medžiaginių paviršių, pradedant nuo baldų apmušalų, automobilių salonų ir baigiant viso buto kiliminės dangos valymu. Dėl savo universalumo ir aukštos kokybės, šis siurblys yra labai gerai vertinamas švaros profesionalų.
Kokie šio siurblio trūkumai?
Šio siurblio trūkumas yra gana didelė kaina. Žinoma, kokybiška prekė visada kainuoja daugiau. Tačiau mes galime pasiūlyti alternatyvą - išsinuomoti šį siurblį už labai gerą kainą. Juk ir nėra labai protinga namie sandėliuoti retai naudojamą daiktą bei rūpintis valymo chemija, o tai mes padarome už jus 😊
Susisiekti dėl nuomos galite paspaudę ČIA
Kaip išvalyti sofą ir įsisenėjusias dėmes
Sofa yra vienas dažniausiai išterliojamų medžiaginų baldų, nes prie jos vyksta smagiausi laisvalaikio momentai, tokie kaip varžybų stebėjimas su gaiviais gerimais ir užkandžiais, šventiniai vakarėliai bei poilsis po ilgos darbo dienos. Nepavyksta išvengti ir nelaimių - išsiliejusios kavos, šokolado ar vyno dėmių, o gal net mažylių išdaigų su flomasteriais.
Tačiau nereikėtų labai susikrimsti ir ieškoti naujos sofos po kiekvienos tokios mažytės nesėkmės. Išterliotas minkštas baldas gali būti išvlytas ir atnaujintas.
- Pirmiausiai reikėtų pasiskaityti baldo gamintojo nurodymus, kad eskperimentuodami nesugadintumėt gobeleno negrįžtamai. Reikėtų paieškoti gamyklinės etiketės prieš pradedant valyti ir įsitikinti, kad baldui nepakenksite su jam valyti netinkamomis medžiagomis.
- Pradžioje reikėtų nusiurbti nuo sofos dulkes su dulkių siurbliu tam, kad medžiaga nebūtų išterliojama dar labiau.
- Pašalinti vyno dėmes reikės skysto skalbinių ploviklio ir šiek tiek acto. Sumaišius nedidelį kiekį acto su skystu skalbinių plovikliu reikėtų patrinti dėmę švaria šluoste, ją pašlaksčius šiuo dviejų medžiagų mišiniu. Po to nuplauti švariu vandeniu, kad neliktų mišinio liekanų.
- Pašalinti kavos dėmes reikėtų su sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu, ant dėmės pabarstykite kepimo sodos ir leisti įsigerti. Tada nuvalykite sausu rankšluosčiu ir kartokite procesą kol dėmė bus visiškai išvalyta.
- Išvalyti maisto ar riebalų dėmes taip pat padės kepimo soda, šiek tiek vandens ir švari šluostė. Sudrėkinę dėmę užberkite ant jos sodos ir palaukite kol įsigers. Nuvalykite drėgnu skudurėliu, kad neliktų sodos pėdsakų ir nusausinkite sausu rankšluosčiu.
- Kačių ar kitų naminių gyvūnėlių šlapimo dėmes ir kvapus pašalinti padės acto rūgštis sumaišyta su vandeniu. Šiuo tirpalu gerai įtrinkite dėmę, palaukite kelias minutes kol įsigers ir nusausinkite sausu rankšluosčiu. Kvapus pašalinti padės kepimo soda - apibarstykite ja sudrėkintą šlapimo dėmės vietą ir palaukite kol įsigers. Nudžiuvus nusiurbkite sodą siurbliu. Soda yra medžiaga puikiai sugerianti drėgmę, todėl ji sugers visus šlapimo likučius su nemaloniais kvapais.
Prieš valant su bet kokia namuose įprastai turima ar specialia chemija - pirmiausiai pasitestuokite valydami mažiausiai matomą sofos vietą, o tik tada eikite prie dėmės valymo.
Taip pat sofą galima išsivalyti su profesionalia įranga - plaunantis siurblys, skirtas giluminiam cheminiam baldų valymui tam puikiai pasitarnaus. Jį galite rezervuoti ČIA